Stopy historie

Materiály ke stažení

Zajímá vás regionální historie a chtěli byste ji přiblížit dětem při výuce ve škole nebo doma? Pak jste tu správně! Kromě digitálního obsahu pro vás máme i spoustu materiálů ke stažení. Vytiskněte si leporela, stáhněte si pracovní listy k jednotlivým tématům, nechte se inspirovat metodikou a užijte si s dětmi výpravu do dávné i nedávné historie Plzně a okolí.

VZNIK SÍDLA PLZEŇ

ŽIVOT V PLZNI V PRŮBĚHU STALETÍ

PRŮMYSLOVÁ REVOLUCE V PLZNI

Jak a kde vznikla Plzeň? Kdo byli její první obyvatelé a jak se jim žilo? Stáhněte si leporelo, pracovní listy a metodiku k tematickému celku „Vznik sídla Plzeň“ a vydejte se po stopách nejstarších dějin západočeské metropole.

Jak se v průběhu staletí proměňovala tvář města Plzně a jaké byly osudy jejích obyvatel od středověku do roku 1989? Stáhněte si leporelo, pracovní listy a metodiku k tematickému celku „Život v Plzni v průběhu staletí“ a vydejte se na cestu časem.

Jak se Plzeň změnila v důsledku průmyslové revoluce? A jaký měl rozmach průmyslu dopad na život Plzeňanů? Stáhněte si materiály k tematickému celku „Průmyslová revoluce“ a zažijte Plzeň za zvuků parního stroje.


– Všechny materiály vytvořené v rámci projektu a zveřejněné na stránce www.stopyhistorie.cz jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0 BY-NC-SA “Uveďte původ – Neužívejte komerčně – Zachovejte licenci”. Více informací o licenci najdete na https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/legalcode.cs

Skip to content